Семінар з академічної доброчесності — нова платформа корисного обміну досвідом щодо формування політики академічної доброчесності і практик її реалізації в університеті
2 жовтня на базі Науково-дослідної частини Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя відбувся семінар з академічної доброчесності, участь в якому взяли спікери:
- Павло МАРУЩАК — д.т.н., проф., проректор з наукової роботи ТНТУ
Тема виступу: Академічна доброчесність, як основа студентоцентрованого підходу до навчання. - Катерина КОЗАК — к.т.н., доцентка кафедри електричної інженерії ТНТУ та експертка НАЗЯВО
Тема виступу: Особливості акредитаційного процесу за Критерієм 5 — «Контрольні заходи, оцінювання здобувачів вищої освіти та академічна доброчесність». - Ірина МАРТИНЯК — к.е.н., начальниця науково-дослідної частини ТНТУ
Тема виступу: Особливості перевірки текстів у системі StrikePlagiarism
Здобувачі вищої освіти, а також НПП університету вкотре обговорили базові принципи академічної доброчесності, дотримання яких дозволить забезпечити якісний освітній результат.
Відкрив семінар проректор з наукової роботи ТНТУ Павло МАРУЩАК, який виділив теоретико-правові основи розвитку академічної доброчесності в університеті, сконцентрував увагу присутніх на окремих видах порушень. Він вкотре підкреслив необхідність проведення попереджувальних заходів, роз’яснювальних бесід, семінарів, як основи формування культури академічної доброчесності в середовищі університету.
Доцентка кафедри електричної інженерії ТНТУ та експертка НАЗЯВО Катерина КОЗАК у своєму виступі використала вдале поєднання формалізованого та неформального підходів. Інтерактив дозволив всім присутнім перевірити правильність свого розуміння плагіату, як одного із проявів академічної недоброчесності, загострив увагу присутніх на важливості правильного цитування першоджерел.
Начальниця науково-дослідної частини ТНТУ Ірина МАРТИНЯК детально ознайомила здобувачів із особливостями перевірки текстів, зокрема, кваліфікаційних робіт, у системі StrikePlagiarism, розповіла, як відбувається аналіз збігів, а також наголосила на затверджених в університеті параметрах коефіцієнтів подібності, які визначають можливість допущення роботи до захисту. Учасниками семінару вкотре обговорено дискусійні моменти визнання текстових запозичень плагіатом.
Дякуємо всім учасникам семінару за продуктивну роботу!